مراسم رونمائی سامانه مدیریت جامع حمل ونقل بار

 

کاهش زمان صدور پروانه فعالیت خودروهای باربر با سامانه «مدیریت جامع حمل و نقل بار»
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در مراسم رونمایی «مدیریت جامع حمل و نقل بار»
در گذشته مدت زمان صدور پروانه فعالیت دو ماه بود که با راه اندازی سامانه «مدیریت جامع حمل و نقل بار» به ۴۸ ساعت کاهش پیدا کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان ، مسعود طهماسبی افزود: در این سامانه امکان پرداخت غیرحضوری برای متقاضیان فراهم شده و دیگر نیازی به مراجعه به بانک و تلف شدن زمان و افزایش هزینه نیست.
وی با بیان این که این سامانه خدماتی نظیر صدور پروانه های فعالیت، اشتغال و بهره بردای برای شرکت های حمل و نقل را تسهیل می کند، خاطرنشان کرد: اکنون هر یک از کاربران به راحتی با گوشی های هوشمند و رایانه می توانند فرایند ثبت نام را انجام دهند.
طهماسبی با بیان این که این سامانه خدمات متعددی را به خانواده بزرگ حمل و نقل بار ارایه می کند تصریح  کرد: براساس برآوردهای انجام شده بیش از 80 هزار خودرو در حوزه حمل و نقل بار در سطح شهر شیراز به صورت رسمی و غیر رسمی در حال فعالیت هستند اما تا به امروز قریب به 8 هزار خودرو ساماندهی شده اند، به موجب قانون، مدیریت حمل و نقل بار به شهرداری ها سپرده شده و یکی از چالش هایی که در مسیر این ساماندهی با آن روبرو بودیم بحث فرآیندهای دست و پاگیر و هزینه هایی بود که باعث می شد بسیاری از رانندگان رغبتی برای ثبت نام و همکاری با هرداری در گذشته نداشته باشند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در بخش دیگری از سخنانش گفت: این سیستم نقش مهمی در اختصاص سهمیه سوخت به رانندگان از طریق بار برگ دارد و این فرآیند را تسهیل و دقیق و عادلانه کرده و مراحل انجام آن با کمترین هزینه صورت می پذیرد. همچنین از قابلیت های این سامانه می توان به خدماتی در حوزه های آموزشی و فرهنگسازی و رفاهی و صدور باربرگ تردد اشاره کرد.
طهماسبی در ادامه افزود: یکی دیگر از مزیت های این سامانه هوشمند ایجاد پنجره واحد است. با اجرایی شدن پنجره واحد   رانندگان دیگر نیازی به مراجعه به سازمان های مختلف برای اخذ پروانه ندارند و درخواست های آنان با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان ممکن صورت می پدیرد.
وی در پایان افزود: طرح lez در مرحله فراخوان است و امیدواریم تا هفته شیراز به بهره برداری برسد. با رهنمودهای شهردار شیراز شاهد اتفاقات مثبتی در آینده نزدیک در این حوزه ها خواهیم بود.
۱۳۹۹/۱۲/۰۵
منبع : سازمان مدیریت حمل و نقل بار
بازدید ها : ۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری شیراز می باشد
  
رئیس سازمان حمل و نقل بار
آرش نعمتی
آرش نعمتی
ساعت ملاقات حضوری :
سه شنبه هر هفته 9 الی 11 


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳